UÇAKLI BÜYÜK İTALYA TURU 8GÜN-7GECE MANİSA ÇIKIŞLI

UÇAKLI BÜYÜK İTALYA TURU 8GÜN-7GECE MANİSA ÇIKIŞLI

  • Turun Kodu 19
  • Tur Tarihi: SEZON BOYUNCA
  • Para Birimi: 1299 euro
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 1.299,00

MANİSA ÇIKIŞLI UÇAKLA İTALYA TURU (2024)

İzmir'den DİREKT UÇUŞ

TÜM ŞEHİR VE KÜLTÜR TURLARI  FİYATA DAHİL !

8gün – 7 gece

EKSTRA TUR YOK!

TÜM ŞEHİR GİRİŞ, TURİST KONAKLAMA ve VENEDİK GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DAHİL!

MİLANO - VERONA - VENEDİK - MURANO & BURANO ADALARI - BOLOGNA - FLORANSA - ROMA - VATİKAN - ALBANO GÖLÜ  CASTEL GANDOLFO - NEMİ KASABASI - ORVİETO - SİENA - SAN GİMİGNANO - PİSA – RAPALLO SANTA MARGHERİTA - PORTOFİNO - COMO GÖLÜ

TUR TARİHLERİ:

1.TUR: 16-23 HAZİRAN 2024 KURBAN BAYRAMI

2.TUR:15-22 TEMMUZ 2024

3.TUR: 22-29 AĞUSTOS 2024

4.TUR: 5-12 EYLÜL 2024

5.TUR :26 EYLÜL -2 EKİM 2024

6.TUR: 15-22 EKİM 2024

 

Uçaklı yurtdışı turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

1. GÜN  İZMİR - VENEDİK (DİREKT UÇUŞ) - PADOVA

Magnesiatour personeli sizleri  önceden belirlediği saatte siz değerli yolcularımızı beyazfil ulupark çakra avm 5mmigros duraklarından havaalanına gitmek için duraklardan alıp direk izmir havaalanına doğru yol alacaktır. 'Sabah Adnan Menderes Havaalanı dış hatlarda varış ve check-in işlemleri sonrası, 16:00 İzmir-Venedik direkt uçuşu ile Venedik'e varıyoruz. Gümrük ve bagaj işlemlerimizin ardından tekrar geri gelmek üzere şimdilik Venedik'e veda ediyor, Venedik'e çok kısa mesafede bulunan Veneto Bölgesine bağlı Padova'ya varıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turumuzda; Antenor'un Mezarı, Astrolojik bir döngüyü tasvir eden büyük freskleriyle etkileyici Palazzo della Ragione, şimdiye kadar inşa edilmiş en güzel saat kulelerinden biri Torre dell'Orologio, Donatello'nun Gattamelata heykelinin bulunduğu Aziz Anthony Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. İtalya'nın en büyük meydanı olarak bilinen Prato della Valle'de akşam yemeğimizi almak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası konaklamak üzere Padova'da bulunan otelimize yerleşiyoruz.

2. GÜN VERONA - COMO GÖLÜ - MİLANO

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıp otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız İtalya'nın romantik şehirlerinden, Veneto bölgesinde bulunan, Romeo ve Juliet'in şehri olarak anılan Verona olacak. Buradaki yürüyüş turumuzda, dünyanın üçüncü büyük Arenası olan ve geçmişte tiyatro oyunlarının sergilendiği Verona Arenası (Arena di Verona), bir zamanlar Romeo ve Jüliyet’in burada yaşadığına inanılan ve en dikkat çeken balkonlu bölümüyle bir çok hatıra kare alabileceğiniz Juliet’in Evi (Casa di Guilietta), Eski Kale (Castelvecchio), 15 yüzyılda Gotik tarzda inşa edilmiş olan Verona Katedrali, 1904 -1930 yılları arasında çeşitli arkeolojik çalışmalarla ortaya çıkarılan ve bir çok ünlü ismin de katıldığı Verona Caz festivalinin gerçekleştiği Teatro Romano ve Ponte Pietra, San Zeno Basilikası göreceğimiz yerler arasındadır. Erbe (Piazza del erbe) Bra Meydanlarını (Via mazzini - Piazza bra) birleştiren ve klasik İtalyan sokak çalgıcılarına rastlayabileceğimiz, yol üzerinde sırasıyla dizilmiş mağazalarıyla alışveriş imkanı veren caddede kısa bir serbest zaman veriyoruz. Ardından bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alıyor ve ülkenin doğal güzellikleri ile en çok ilgi çeken yörelerinden biri olan Como Gölü’ne hareket ediyoruz. Kıyılarını İtalyan ve Dünya ünlülerinin villalarının süslediği, ülkenin bu üçüncü büyük gölünde, serbest zaman veriyoruz. Keyifle geçireceğimiz bu güzel ortamdan sonra, akşam yemeği için serbest zaman veriyor ve ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Milano’daki otelimizde.

 

3. GÜN MİLANO - PORTOFINO - SANTA MARGHERİTA - RAPALLO - PISA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Milano turumuza başlıyoruz. İtalya’nın Roma’dan sonra ikinci büyük şehri olan Milano; otomotiv, moda ve aynı zamanda sanat ve lirik opera merkezi olarak da bilinen şehirde yapacağımız yürüyüş turumuza, 15. Yüzyılda Milano Dükü Francesco Sforza tarafından inşa ettirilen Sforza Kalesi’ni görerek başlıyoruz. İtalyan Operasının en ünlü bestecilerinden Verdi’nin son operasını sahnelediği ve dünyanın en büyük ve tanınan opera binalarından La Scala Tiyatrosu’nu, Milano’da 17 yıl geçiren Leonardo Da Vinci Anıtı, Müzesi’ni görüyor ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden olan, ünlü moda mağazalarına ev sahipliği yapan Vittorio Emanuele II Galerisi’ni ziyaret ediyoruz. Yürüyüş turumuzu, kentin en merkezi meydanı Piazza Del Duomo’da, Avrupa’nın dördüncü büyük katedrali olan Milano Katedralini (Duomodi Milano) görerek tamamlıyoruz. Ceneviz (Genova) üzerinden, Alpler ile İtalya’nın omurgası olarak bilinen Apenin Dağları arasından, keyifli bir yolculukla, Santa Margherita’ya ulaşıyoruz. Keyifli ve kısa bir tekne yolculuğu yaparak, rengârenk evlerin çevrelediği küçük limanı ile İtalya’nın ve Avrupa'nın en resimsel yerleşkelerinden biri olan, 60’lı yılların o harika şarkısına ilham ve adını veren Portofino’ya geçiyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş ve tanıtım turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Sonrasında tekne ile Santa Margherita’ya geri dönüyoruz. Ligurya kıyılarının en karakteristik sahil kasabalarından Rapallo’ya giriyor ve bölgeyi tanıyacağımız ilgili anlatımların ardından konaklamak üzere Pisa'daki otelimize varıyoruz.

 

4. GÜN PISA - SAN GİMİGNANO - SIENA - FABRO

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, eğikliği ile dünyaca ünlü, edindiği şöhret ile şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan Pisa kulesinin yanı sıra, Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa), Anıt Mezarlık(Campo Santo), San Giovanni Vaftizhanesi ve Mucizeler Meydanı’nda (Piazza dei Miracoli) rehberimizin ilgili anlatımları ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında etrafı surlarla çevrili, çok iyi korunmuş bir Ortaçağ kasabası ve Güzel Kuleler Kasabası olarak tanınan San Gimignano’ya gidiyoruz. 76 Kulesiyle tarih boyunca defalarca istilalara uğrayan, yanı sıra doğal afetler gören bu kasabada bazıları müze olarak kullanılan 14 tane kulesi vardır. Üzüm bağları ile meşhur San Gimignano, beyaz şarap ve dondurmalarıyla da ün salmıştır. Rehberimizin ilgili anlatımlarından sonra, Ortaçağ’dan kalma binaları arasında karşılıklı kurulu mağazaları önünden devam ederek yürüyüş turumuzu tamamlayıp serbest zaman veriyoruz. Yeniden buluşmamızın ardından, araçlarımızdaki yerlerimizi alarak, Orta İtalya’nın Toskana bölgesinde bulunan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, Siena’ya geçiyoruz. Ortaçağ görüntüsüne sahip Siena, Piaza del Campo Meydanı ve bu meydan etrafında geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilen at yarışlarıyla (Palio) ünlüdür. Burada 1348 yılından günümüze ulaşan ve İtalya’nın en etkileyici kiliselerinden olan Siena Katedrali (Duomodi Siena) görerek yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ortaçağ’dan günümüze ulaşan Belediye Sarayı, 102 metre yüksekliği ile İtalya’nın ikinci büyüğü olan Mangia Kulesi’nin çevrelediği ve Avrupa’da ki Ortaçağ Meydanları arasında en büyüklerinden olan Campo Meydanı’nda (Piazza del Campo) turumuzu tamamlayarak serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından bozulmamış doğal yapısıyla dikkatleri çeken ve Termal bölge özelliğini koruyan Chianciano Terme veya Castellina bölgesinde otelimize yerleşiyoruz.

 

5. GÜN ORVİETO - NEMİ KASABASI - ALBANO GÖLÜ VE CASTEL GANDOLFO - OUTLET

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Roma merkeze uğramadan, çevre yolunu takiben, Umbria bölgesine doğru devam ediyoruz. Adeta İtalya’nın Ortaçağ tarihine geri dönüyor ve Finüküler ile Orvieto kasabasına panoramik görüntüler eşliğinde çıkıyoruz. Burada ring seferi yapan otobüslere biniyor, kasabanın en ünlü meydanı olan Duomo (Meydan) Katedraline ulaşıyoruz. Küçük dükkanlarıyla çevreli sokaklarında vereceğimiz molamızın ardından yine geldiğimiz şekilde geri dönerek, bizi merkezde bekleyen aracımızla dağ çilekli turtaları ve muhteşem manzarasıyla bizleri büyüleyecek olan Nemi Kasabası’na doğru yol alıyoruz. Büyüleyici çevresininin birbirinden güzel fotoğraflarını aldıktan sonra, rehberimizin anlatımları eşliğinde göl kıyısında bulunan kafeteryalarda serbest zaman veriyoruz. Katolik Kilisesi’nin lideri Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gandolfo kasabasına gidiyoruz. Köklü bir tarihe sahip olan kasaba, 2.Dünya Savaşı esnasında Papa XII. Pius tarafından Roma’daki şiddet ortamından kaçan mültecilere sığınak olarak sunulmuştur. Yazlık Sarayın önünden yürüyerek anlatımlarına başlayacağımız turumuzda, sönmüş volkanik bir kraterin üzerinde kurulu bu kasabanın, Albano Gölü çevresindeki doğal güzellikleri gözlemleyerek devam ediyoruz. Yerleşim yerlerinin Albano Gölü çevresinde ve Castelli Romani parkı bölgesi içerisinde bulunuyor olması, çehresine ayrı bir doğal güzellik eklemiştir. Yürüyüş sonrası bir kahve molası veriyor ardından konaklamak üzere Pomezia’da otelimize varıyoruz.

 

6. GÜN TAM GÜN ROMA & VATIKAN TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, tam günlük Roma programımız için otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak dünyanın en eski kentlerinden Roma’nın sembol yapılarından olan Kolezyum’u görmeye gidiyoruz. Kolezyum; tarihte gladyatör dövüşlerinin yanı sıra, pek çok halk gösterileri, taklit deniz savaşları, hayvan avcılığı, infazlar, meşhur savaşların yeniden canlandırılması ve klasik mitolojiye dayanan dramalara da sahne olmuştur. Antik dönemin en ünlü  bu Arenasını, Roma Sarayı’nı takip ederek, rotamız  üzerinde yer alan Palazzo Di Venezia’ya varıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasından sonra, kentin  diğer sembol yapılarından Panteon’a gidiyoruz. Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’nın ilk kralı II. Vittorio Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon’u ziyaretimizin devamında antik Domitian Hipodromunun kalıntılarının da bulunduğu ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Navona Meydanını görerek dünyanın en ünlü çeşmelerinden Aşk Çeşmesi olarak da bilinen, Trevi Çeşmesi’ne geçiyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği molamızın sonrasında tekrar buluşarak 17. yüzyıldan beri varlığını sürdüren, adını İspanya Büyükelçiliği’nden alan İspanyol Merdivenlerine doğru yürüyor, Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’na geçerek, ünlü markaları bulabileceğiniz mağazaların ve keyifli vakit geçirebileceğiniz kafelerinin bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Roma’da geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, aracımızla buluşuyor ve Vatikan’a hareket ediyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve arzu eden konuklarımız ile Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Vatikan gezisi sonrası otelimize geri dönüyoruz. Roma’yı gece ışıkları altında merak eden ve keyifli bir akşam geçirmek isteyen konuklarımız, rehberimiz ile birlikte, yemekli “Işıklar Altında Roma” Gecesine katılabilirler.(ekstra) İtalyan müzikleri eşliğinde, ülke mutfağının lezzetlerini tadarak güzel anılarımızı biriktireceğimiz eğlence dolu akşamın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama Pomezia’da otelimizde.

Not: Özellikle Vatikan’ın tüm bölümlerini ziyaret edecek misafirlerimizin öncelikli olarak İnternetten biletlerini almaları ve bu gün için gerçekleşecek turdan en geç 1 gün öncesinde bunu Rehberimize belirtmeleri gerekmektedir.

7. GÜN  FLORANSA – BOLOGNA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, bizi bekleyen aracımızda yerlerimizi alarak, Toskana bölgesinin başkenti olan Floransa’ya doğru yola koyuluyoruz. Varışımızın ardından, tam anlamıyla görsel bir şölen şeklinde geçecek Floransa yürüyüş turumuza başlıyoruz. 1296-1436 yıllarında inşa edilen, Rönesans'ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedrali’ni (Cattedrale di Santa Maria del Fiore) görüyoruz. Avrupa’nın en büyüklerinden; İtalya’nın de en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını rehberin anlatımlarıyla fotoğraflayarak turumuza devam ediyoruz. Buradan adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (Palazzo Vecchio) alan ve çevresini süsleyen birçok heykel nedeniyle adeta bir açık hava müzesi gibi görünen Senyörler Meydanına (Piazza Signoria) ulaşıyoruz. Aralarında, Benvenuto Cellini tarafından yapılan bronz Perseus Heykelinin de bulunduğu nefes kesici güzellikteki heykelleri görerek, Eski Köprü’ye (Ponte Vecchio), sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’na (Piazza Della Repubblica) doğru ilerliyoruz. Gezinti ve alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde, İtalya’nın Ortaçağ şehirlerinden olan Bologna’ya doğru yola koyuluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından, bu güzel şehre varıyor ve gezimize başlıyoruz. Bu eski şehrin merkezi Piazza Maggiore Meydanı, 200 kuleden depremler sonrası kalan Asinelli ve Garisende Kuleleri, şehrin sembolü haline gelmiş olan Neptün Çeşmesi, San Petronio Bazilikası, Santo Stefano Bazilikası, kentin Belediye binası olma özelliği taşıyan Palazzo del Podesta Sarayı görebileceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin buradaki anlatımlarının ardından alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Buluşmamızın ardından Bologna'da konaklama.

 

 

 

 

8. GÜN  VENEDİK - MURANO & BURANO ADALARI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıp otelimizden ayrılıyoruz. Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu gibi, 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti, Venedik gezimize başlıyoruz. Grand Kanal’a bağlanan kırk beş adet kanal çevresinde kurulu kentte yapacağımız yürüyüş turumuzda, İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II Anıtı’nı, Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını son bir kez görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan, Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri), Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale), İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek, Venedik’in simgesi San Marko Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden biri olan ve içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle “Altın Kilise” olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra turumuzu tamamlıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, ekstra olarak düzenlenecek Gondol Gezisinin ardınan merkezde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Venedik’te olmazsa olmaz diye nitelendireceğimiz “Murano-Burano Adalar” gezisini gerçekleştirmek üzere bizi bekleyen vapurettomuzda yerlerimizi alıyor ve yola koyuluyoruz. 10. Yüzyıldan beri varolan cam ustalığı ile ünlenmiş Murano Adası  ve “minyatür bir Venedik” izlenimi veren renkli evleri ile dantel el işçiliğinin dünyaca ünlü olduğu Burano Adası gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Keyifle geçireceğimiz bu güzel ortamdan sonra, havaalanına doğru yola koyuluyoruz. Gerekli Pasaport kontrolleri, bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından aktarmasız uçağımızla saat 18:40’da İzmir’e geri dönmek üzere uçuşa geçiyoruz. Yerel saat ile 22:05’de İzmir Adnan Menderes Hava Limanı’na varışımızın ardından, Bizi bekleyen aracımıza binip Manisaya doğru hareket ediyoruz.Manisaya vardığımızda yolcularımızı aldığımız duraklara bırakıp başka bir magnesiatour gezimiz için vedalaşıyoruz.

GEZİ ÜCRETİ : 1299 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLAR

Uçaklı yurtdışı turlarımızda kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

ü  İzmir-Venedik / Venedik-İzmir Uçak Bileti

ü  Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları

ü  ROMA, VERONA, VATİKAN, MİLANO, FLORANSA, BOLOGNA, SAN GİMİGNANO, SİENA, PİSA  TURLARI

ü  VENEDİK TURU ve MURANO-BURANO ADA TURLARI, TEKNE GEÇİŞ ÜCRETLERİ ve VENEDİK GİRİŞ ÜCRETİ

ü  RAPOLLO,SANTA MARGHERİTA VE PORTOFİNO TURU - TEKNE GEÇİŞ ÜCRETLERİ

ü  CASTEL GANDOLFO VE NEMİ KASABALARI GEZİSİ VE OUTLET TURU

ü  ORVİETO TURU VE FÜNİKÜLER ÇIKIŞ ÜCRETİ

ü  Tüm Şehir Giriş Vergileri, Konaklama ve Turist Vergileri

ü  Tüm Otoban, Check Point, Otopark Ücretleri

ü  2 Gece 4* Roma’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  1 Gece 4* Venedik-Padova’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  1 Gece 4* Bologna’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  1 Gece 4* Pisa’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  1 Gece 4* Milano’daki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  1 Gece 4* Chianciano Terme’deki Otelimizde Oda kahvaltı Konaklama

ü  Lokal Otobüs Hizmetleri

ü  Profesyonel Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri

ü  Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Vize ve Servis Hizmeti Ücreti (Yeşil Pasaporta Vize Gerekmemektedir)

Yurt Dışı çıkış Harcı ( Misafirlerimiz tarafından , pasaport numaraları ile bankaya yatırılabilir ) 

Tüm Öğle ve  Akşam Yemekleri ile Molalarda Alınan Yiyecek ve İçecekler

Her Türlü Otel Ekstraları

Müze ve Ören Yeri - Milli Park Giriş Ücretleri ve Şöför Bahşişleri

İsteğe Bağlı Venedik’te Gondol Sefası

İsteğe Bağlı Yemekli Işıklar Altında Roma Gecesi

Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 25 € (65 Yaş üstü yolculardan 45 € alınır.)

  Manisa –İzmir-Manisa havaalanı transferleri

 

 

Tur hakkında bilinmesi gerekenler

1-Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri,rötarlardan ve uçuş iptallerinden magnesiatour sorumlu tutulamaz

2-Magnesiatour gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3-magnesiatour  kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

4-Dubrovnik Turu minimum 15 kişi olduğu takdirde gerçekleşecektir.

5-Yerel otoriteler tarafından veya farklı nedenlerden dolayı gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından İzmir magnesiatour sorumlu tutulamaz.

6-Seyahatiniz süresince konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

7-Tur sırasında unutulan,kaybolan,çalınan eşyalardan magnesiatour sorumlu değildir. Pasaportunuzun kaybolması yada çalınması halinde Acentemiz yetkilisi/rehberi,diğer seyahat eden misafirlere acentenin taahhüt ettiği üzere Tur Programına devam etmek zorunda olduğundan; kaybın/çalınmanın gerçekleştiği ülkede Pasaport işlemleri,geri dönüş yada tura dahil olma işlemleri ile ilgili tüm organizasyonda kendi sorumluluklarında hareket edeceklerini bilmelidirler. Bu hususta doğabilecek sıkıntı ve sorunlar ile ilgili Acentemiz sorumluluk kabul etmez.

8-magnesiatour  havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

9-Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport ve kimlik numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır.

10-Programda konaklamalarımızın tamamı 5* ve 4* Otellerdedir. Balkanlarda 4* bazı Oteller, Türkiye‘deki 3* oteller standartlarına denk gelmektedir.

11-Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. Ülkelerin talepleri olan pasaport geçerlilik süresi bilgilerine T.C Dışişleri Bakanlığı Resmi web sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu bilgi doğrultusunda misafirlerimiz pasaportlarını kendileri kontrol etmelidirler. 6 aydan az süreli pasaport ile seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından, ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca, yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.

12-Balkanlarda Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

13-Tur tarihleri süresince iki ülke arasında vizesiz, pasaport ile geçiş izni protokolünde değişiklik olması halinde acentemiz programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

14-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

15-Tur programı magnesiatour kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

16-Bazı otellerde sunulan kahvaltı Türk yöresel mutfağında alışılagelmiş kahvaltılardan farklılık gösterebilmektedir. Bu kahvaltılar Kontinental kahvaltı olarak adlandırılmaktadır. Bazı otellerde,  grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

17-Seyahat edilecek ülkelerde tedarik edilen Araç koltuk numaraları satın alındığı gibi olsa dahi yön, yer veya konumu farklılık gösterebilmektedir. Mevcut ülkenin araç şartları doğrultunda yerleştirme yapılmaktadır.

18-Tur tarihinden önce acentamiz tarafından uçuş saatleri ve uçak biletleri rezervasyon numarası bilgisi paylaşılır. Grup rezervasyon olması nedeniyle, biletiniz olmadan da sadece pasaportunuz ile belirtilen saatte ve kontuarda check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

19-Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmanız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

20-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

21-otobüslü Yolculuk esnasında Emniyet Kemerlerinizin takılma zorunululuğu bulunmaktadır.0-4 Yaş arası yolcularımız için “araç bebek koltuğu” getirilmesi zorunludur.Kurallara uyulmaması halinde acentemiz uygulanacakTrafik cezalarından veya yaptırımlarından sorumlu tutulamaz.

22-İptal-İade ve değişiklik şartları; magnesiatour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon, Uçaklı ve Özel Ürün Tur Programlarında iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Ancak,Özel Seyahat, Sağlık, ve Güvence Sigortası yaptıran misafirlerimiz, MUCBİR sebep göstermesiyle turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları olumsuzluklar güvence altına alınır. Ani gelişen rahatsızlıklar, birince derece vefat veya ani hastalıklar bu güvence paketine dahildir. Gerekçesiz iptaller, kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez. İptal ve iadeler, acentemiz nezdinde yapılmayıp, sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. 

23-Tur kayıt esnasında yapılan ödemeler hangi para birimi ve miktarda yapıldıysa; iptal-iade durumunda da aynı para birimi ve miktarlarda geri ödemesi yapılır.

24-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

25-uçaklı turlarda iptal iade yoktur.