KUZEY YILDIZI BATUM'LU KARADENİZ 6 Gün-5GECE

KUZEY YILDIZI BATUM'LU KARADENİZ 6 Gün-5GECE

  • Turun Kodu 21
  • Tur Tarihi: program detaylarında belirtilen tarihler
  • Para Birimi: 13999
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 13.000,00

 KUZEY YILDIZI BATUM’LU KARADENİZ

SAMSUN – TRABZON – RİZE –GÜRCİSTAN-GİRESUN-ORDU- AMASYA

Horon vurmaya , Tulumun ve Kemençenin tınısını dinlemeye gidiyoruz.

6GÜN-5GECE

4 GECE OTEL KONAKLAMALI

 

 

TUR TARİHLERİMİZ:

1.TUR: 17 -22 HAZİRAN 2024 (KURBAN BAYRAMI)

2.TUR: 8-13 TEMMUZ 2024

3.TUR: 17-22 TEMMUZ 2024

4.TUR: 24-29 TEMMUZ 2024

5.TUR: 5-10 TEMMUZ 2024

6.TUR: 13-18 AĞUSTOS 2024

7.TUR: 20-25 AĞUSTOS 2024

8.TUR: 29 AĞUSTOS - 3 EYLÜL 2024

9.TUR: 5-10 EYLÜL 2024

 

 

1.Gün: MANİSA - SAMSUN

 

Akşam saat 18:30’da İZMİR BORNOVA MANİSA KAVŞAĞINDAN sonrasında 19:30 MANİSA BEYAZFİL  önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Kula–Afyon-Ankara karayolunu takiben sabah saatlerinde SAMSUN’a ulaşıyoruz.

 

2.Gün:  SAMSUN - TRABZON

Sabah saatlerinde milli mücadelemizin sembol şehirlerinden Samsuna ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı molamızı (Ekstra ) alarak gezimize başlıyoruz. Samsundaki ilk durağımız milli mücadelemizin en önemli seyahati olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşını 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsuna ulaştıran Bandırma Vapuru ( Müzenin açık olması durumunda ziyaret edilecektir ) oluyor.  Bandırma Vapuru ve İlkadım anıtını gördükten sonra Doğupark içerisinden hareketle Samsun merkezde bulunan ve Eski Tütün İskelesinin bulunduğu yerde Atatürk henüz hayattayken yapılmış ve yapıldığı dönemde kendi sınıfında denge bakımından ikinci sırada olan, Samsunun sembolü Onur Anıtı’nı görüyor ve grup fotoğrafı çektiriyoruz. Buradaki gezimizin ardından Ordu, Giresun üzerinden Trabzona ulaşıyoruz. Ardından Gülbahar Hatun Camii ve Zağnos Deresi yanından Trabzon Kalesi’ni de panoramik olarak görerek Soğuksu Tepesindeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’ in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ataya armağanı olan Atatürk Köşkünü görüyoruz. Atatürk Köşkü gezimiz sonrasında Trabzon Ayasofyasına hareket ediyoruz. Kommenos Krallığı döneminde İstanbuldaki Ayasofyaya ithafen yapılan bu mimari harikayı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzonda üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve hanımlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Ardından Coşandere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırının görünmesiyle taçlanacak. (Sümela Manastırı`nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı`nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.) Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Programımızı tamamlayıp Akşam yemeği ve konaklama otelimize geçiyoruz.

Konaklama : Trabzon


 

3.Gün TRABZON -  BATUM GÜRCİSTAN- RİZE

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından  TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde BATUM’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere buradaki turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’nü, Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI BATUM LİMANI, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİALİ NİNO HEYKELİ’ni görüyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI, Avrupa Meydanında bulunan MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. BATUM SAHİL PARKI’nda vereceğimiz molanın ardından tekrar toplanma saatiyle aracımıza geçip türkiye tarafına otelimize geçiş yapıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde

 

Konaklama: Ayder yaylası

 

4.GÜN : RİZE –TRABZON

 Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizle Karadenizin en özel vadilerinden birisi olan Fırtına Vadisi’ne giriyoruz. Vadi içerisinde yapacağımız keyifli yolculuğumuzun ardından Çamlıhemşin ilçesine ulaşıyor ve dileyen misafirlerimizle birlikte Zilkale (Ekstra tur) turunu gerçekleştirmek üzere bizleri bekleyen minibüslere binerek Çat Vadisine giriş yapıyoruz. Sevdaluk dizisi ile tanıdğımız şirin  Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprü’de fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyü’nün harika manzarasında fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz Dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zil Kaleye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750, çat deresinden ise 100 mt yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijeni içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. Bu unutulmaz anların ardından programımızı tamamlayarak otobüslerimize yerleşip  Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’ e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” Köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Karadenizin en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde gezip verilen serbest zaman saonrasında acımıza yerleşip otelimize hareket ediyoruz .geceleme akşamyemeği otelimizde

 

Konaklama: Trabzon

 

5.Gün :TRABZON –GİRESUN –ORDU -AMASYA

Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından TRABZON' dan ayrılarak  ÇARŞAMBA-TERME-ÜNYE üzerinden Karadeniz in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu Merkezden teleferik (extra)ile BOZTEPE’ ye çıkıyoruz buradaki  serbest zaman akabinde aracımıza yerleşip samsun üzerinden Amasya’ya geçiyoruz.

Şehzadeler kenti Amasya’da Yeşilırmak kenarında şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı Devleti'nin şehzadeler kentlerinden biri olan ve Yeşilırmakın şekillendirdiği bu güzel şehirde Şehzadeler Parkında yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalma eserler arasında halen kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyor ve yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesini ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait kaya mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı(ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret ediyoruz. Ardından İlhanlılar dönemine ait mumyaların da sergilendiği Amasya müzesini ziyaret ediyoruz. Amasya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.geceleme ve akşam yemeği otelimizde…

 

Konaklama :AMASYA

 

6. GÜN:AMASYA-ÇORUM–ANKARA –POLATLI –AFYON –UŞAK-MANİSA

 

Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından  Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak'ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat'ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı'nı dönüş yolunda panoramik olarak görüyoruz .Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM da  leblebi alışverişinin ardından  Sungurlu – ANKARA  üzerinden  Polatlı'ya varıyoruz . Öğlen yemeği (extra) molamızı veriyoruz. Afyon-Uşak yolu üzerinden  vereceğimiz molalarla MANİSA’ya varıyoruz. Bir başka MAGNESIA TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

·         Otobüs ile ulaşım

·         Konaklanacak yaylaya ulaşım

·         4 Gece Otel Konaklama

·         Otelde alınan sabah kahvaltısı (4) akşam yemeği (4)

·         Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

·         Magnesia tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

·         Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

·         1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

·         Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

·         Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

·         Öğle yemekleri

·         Tüm Özel Harcamalar

·         Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

·         Müze Ören Yeri Girişleri

·         Yaylara çıkış minibüs ücreti

  • Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • Batum Turu
  • Teleferik Giriş Ücreti


İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI  13,000 TL

ÇOCUK  ÜCRETİ:

0-2 YAŞ KUCAKTA SADECE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI ÜCRETİ

3-6 YAŞ 11000 TL

7-12 YAŞ 12000 TL

SİNGLE TEK KİŞİLİK ODA : 19,500 TL

 

KREDİ KARTINA BANKA KOMİSYON ÜCRETİ ALINMAKTADIR

 

*****KAYIT ESNASINDA ÖDEMENİN TAMAMINI YAPAN OLASI ZAMLARDAN ETKİLENMEYECEKTİR*****

******YETERLİ SAYI OLUŞMMAMASI TAKDİRDE TARİHLERDE BİRLEŞTİRME OLACAKTIR!*******

 


****TUR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER****

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden MAGNESİATOUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur

*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan MAGNESİATOUR sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. .

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda (0-1 Yaş (KUCAKTA) Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda MAGNESİATOUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, MAGNESİATOUR  Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan MAGNESİAOURUN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda MAGNESİATOUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-MAGNESİATOUR Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MAGNESİA Tur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MAGNESİA Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MAGNESİA Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MAGNESİA Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından MAGNESİA Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı MAGNESİA TUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda MAGNESİATOUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.