BAŞTAN SONA BATUM KONAKLAMALI KARADENİZ 7GECE - 8GÜN

BAŞTAN SONA BATUM KONAKLAMALI KARADENİZ 7GECE - 8GÜN

 • Turun Kodu 20
 • Tur Tarihi: program detaylarında belirtilen tarihler
 • Para Birimi: 14999
 • Stok Durumu: Stokta var
 • 14.999,00

 BAŞTAN SONA DOLU DOLU  KARADENİZ

(BATUM KONAKLAMALI)

KOŞA KOŞA DEĞİL DOYA DOYA !

7 GECE 8 GÜN (6 gece otel konaklamalı)

Horon vurmaya , Tulumun ve Kemençenin tınısını dinlemeye gidiyoruz.

KOŞA KOŞA DEĞİL! DOYA DOYA GEZİYORUZ!
1 GECE AYDER YAYLASI 1 GECE KAYABAŞI YAYLASI  KONAKLAMA FARKI İLE !

BORÇKA KARAGÖL VE ZİLKALE PALOVİT ÇAT VADİSİ TURU FARKI İLE !

**Yöresel kıyafetler ile çay tarlasında çay toplama etkinliği****
****Yöresel öğle yemekleri ****

TARİHLER:

 

1.TUR: 31MAYIS- 7 HAZİRAN 2024

2.TUR: 17 -24 HAZİRAN 2024

3.TUR: 24 HAZİRAN -1 TEMMUZ 2024

4.TUR: 2 -9 TEMMUZ 2024

5.TUR: 10 – 17 TEMMUZ

6.TUR: 17-24 TEMMUZ 2024

7.TUR: 25 TEMMUZ -1 AĞUSTOS 2024

8.TUR: 2-9 AĞUSTOS 2024

9.TUR: 9 -16 AĞUSTOS 2024

10.TUR:19-26 AĞUSTOS 2024

11.TUR: 26 AĞUSTOS – 2 EYLÜL 2024

1.GÜN:  Beyaz Fil önünden 21:00 da siz misafirlerimizi alarak  turumuza başlıyoruz. Balıkesir – Bursa üzerinden Bolu’ya  varıyoruz.

2.GÜN: BARTIN–AMASRA–SAFRANBOLU–KASTAMONU:Sabah saatlerinde yol üzerinde bulunan uygun bir kahvaltı tesisinde  sabah kahvaltımızı ( extra)  yapıyoruz. Molamızın ardından MENGEN-DEVREK-ÇAYCUMA-BARTIN üzerinden ÇEŞM-İ CİHAN olarak bilinen AMASRA ya varıyoruz.Bizans Döneminde yapılan ZİNDAN KALESİ ve KEMERE KÖPRÜSÜ'nü geçip, BOZTEPE ADASI üzerindeki SORMAGİR KALESİ'ni geziyoruz. Deniz kıyısındaki yemeği ve kahve molamızın ardından SAFRANBOLU’ya hareket ediyoruz.Safranbolu'ya vardığımızda ARASTA ÇARŞISI ve KAYMAKAMLAR EVİ'ni gezip meşhur lokum alışverişi yapıp KASTAMONU'ya hareket ediyoruz.KASTAMONU'ya vardığımızda Kurtuluş Savaşı'nda destan yazmış kadınlarımızdan ŞEHİT ŞERİFE BACI ANITI'nda fotoğraf çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN: KASTAMONU-TAŞKÖPRÜ–BOYABAT-SİNOP–GERZE–BAFRA-SAMSUN :Otelimizdeki sabah kahvaltımzın ardından KASTAMONU’dan ayrılıyoruz.TAŞKÖPRÜ-BOYABAT üzerinden DRANAZ geçitinden geçerek Türkiyenin kuzeyde en uç noktasında bulunan SİNOP'a ulaşıyoruz.Tarihi SİNOP CEZAEVİ ve Kalesini  geziyoruz. (Sinop Cezaevi, 2021 yılı itibariyle tadilata alınmıştır. Gezi tarihinde henüz açılmamışsa, dışarıdan fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.) Sinop merkezde öğle yemeği  (extra) yiyoruz. Yemek molamızın ardından GERZE-BAFRA üzerinden SAMSUN' a hareket ediyoruz.SAMSUN'da  merkezde bulunan milli mücadelenin başladığı yer olması ile ün kazanmış olan ATATÜRK HEYKELİ'ni fotoğraflıyoruz.MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve Silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlatmak üzere 19 MAYIS 1919 tarihinde Samsun'a geldiği BANDIRMA Gemisi'nin birebir örneğini geziyoruz.SAMSUN merkezdeki otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen konuklarımız akşam yürüyüşe çıkabilir.

 

 

 

 

 

4.GÜN:SAMSUN-ORDU -ÇARŞAMBA–TRABZON–AKÇAABAT-RİZE-AYDER:Otelimizdeki  sabah kahvaltımızın ardından SAMSUN' dan ayrılarak  ÇARŞAMBA-TERME-ÜNYE üzerinden Karadeniz in en uzun sahil manzarasını seyretmek üzere Ordu Merkezden teleferik (extra)ile BOZTEPE’ ye çıkıyoruz buradaki  serbest zaman akabinde Trabzon Maçka`da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ`ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde, şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri (Sümela Manastırı`nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı`nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.)eğer kapalı değilse direk sümela manastrına gideceğiz bu muhteşem yeri  gördükten sonra  Karadeniz`in en gelişmiş kenti olan Trabzon`a varıyoruz. Ilk olarak TRABZON  AYASOFYA’sını panaromik olarak görüp araçtan fotoğraflıyoruz..Daha sonra 1900'lü  yılların başında bir Rum Armatör Kostantin KABADİYANİS  tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde TRABZON lular tarafından   ATATÜRK'e   hediye  edilen ATATÜRK KÖŞK'ünü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardındanTrabzona  özgü geleneksel Kazaz Türklerine ait Kazaziye sanatını öğrenmek ve alışveriş yapmak için Trabzon gümüşçüsüne gidiyoruz. Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği(extra) yiyoruz. Daha sonra Rize’ye özgü olan rize bezleri atölyesine gidiyoruz. Buradaki tanıtımımız ardından sizlere alışveriş için zaman veriyoruz. Alışverişimizin ardından Ardeşen üzerinden AYDER YAYLASI’na çıkıyoruz. Otelimize yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN HOPA, BORÇKA,KARAGÖL, BATUM (GECE IŞIKLI MÜZİKLİ SU GÖSTERİLERİ)

Yayla tesisimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardındanHOPA güzergahından ARTVİN’in ilçesi BORÇKA’ya doğru yol alıyoruz. Ülkemizin gizli cennet köşelerinden biri  olan BORÇKA - KARAGÖL’ü keşfe çıkıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle ekstra, dev ladin ağaçları ve minik şelalerin bize katıldığı bir yolculukla KARAGÖL’e ulaşıyoruz. Etrafındaki orman örtüsü ve büyüleyici renkleriyle bir doğa harikası olan KARAGÖL’de yürüyüşler yapıyoruz. Ağaçların rengarenk görüntüsünün göle yansıyan uyumunu hayranlıkla izleyip, fotoğraflarımızla bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştiriyoruz.Öğle yemeğimizi Borçka’da yöresel tatlardan aldıktan sonra, TÜRKİYE-GÜRCİSTAN sınırımızı oluşturan SARP SINIR KAPISI’na hareket ediyoruz. Karadeniz sahili boyunca ilerleyerek, güzel deniz manzaraları eşliğinde BATUM’un doğasını gözlemliyoruz. Zengin Gürcü kültürünü tanımak üzere buradaki turumuza başlıyoruz. Önce, evli çiftlere şans getirdiğine inanılan  SAINT ANDREW HEYKELİ, ÇORUH NEHRİ, GONİO KÖPRÜSÜ’nü, Roma döneminden kalma GONIO APSAROS KALESİ’ni göreceğiz. Farklı mimarileri ile dikkat çeken TERS BİNA, ADALET BİNASI BATUM LİMANI, SAAT KULESİ, ALFABE KULESİ, ALİ NİNO HEYKELİ’ni görüyor ve şehir merkezine geçiyoruz. Merkezde TİYATRO BİNASI, POSEİDON HEYKELİ,  PİAZZA KULESİ, HÜKÜMET BİNASI, KAMU BİNALARI, Avrupa Meydanında bulunan MEDEA HEYKELİ gibi görkemli yapıtlar görerek, fotoğraf çekimlerimizi gerçekleştiriyoruz. BATUM SAHİL PARKI’nda vereceğimiz molanın ardından (ekstra) akşam yemeğimizi alıyoruz. Şehrin  en çok kendinden söz ettirdiği ışıl ışıl rengarenk aydınlatılmış  yapılarının gece  görüntüsünde keyifli zaman geçiriyoruz. Batum turumuzu tamamlıyor  ve OTEL’ imize yerleşiyoruz.

 

KONAKLAMA : BATUM

 

ÖNEMLİ N0T :
*Batum turu için yeni çipli kimlik kartı ya da tarihi geçerli pasaportun yanınızda olması gerekmektedir. Ehliyet vb. kimlik kartları ile giriş yapılamaz
*Batuma geçişlerde,bebek,çocuk dahil tüm yolcuların kimliklerinde resim olması zorunludur.
*Anne ve Baba ile aynı anda seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’a geçişleri için Noter’den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. 

* Gümrükte yaşanan Kişisel sorunlardan magnesiatour sorumlu değildir.

* T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

6. GÜN: ÇAMLIHEMŞİN-FIRTINA VADİSİ-PALOVİT ŞELALE’Sİ-ZİL KALE –TRABZON -UZUNGÖL-KAYABAŞI YAYLASI : Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızdan sonra arzu eden misafirlerimiz ile aracımızı Çamlıhemşin’de bırakıyor ve minibüsler (zorunlu değil ekstra gidiş –dönüş 150.tl) ile birçok diziye ve filme doğal set olan, “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı cennet mekânlardaki gezilerimize  aşlıyoruz.(ekstra) Öncelikle Fırtına Vadisi içindeki önemli vadilerden Çat Vadisi’ne giriyoruz. Ortan Köyü’nden geçerek eski ismi Çinçiva günümüzde ise Şenyuva olarak bilinen köye geldiğimizde, bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan taşköprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hakim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kaleyi ziyaret ediyoruz. Burada sıcak çaylarımızı yudumladıktan sonra muhteşem ihtişamıyla Palovit Şelalesi’ni görüyor ve fotoğraflıyoruz. Muhteşem doğayı içimize iyice sindirdikten sonra tekrar Çamlıhemşin’de bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve Uzungöl için yolaçıkıyoruz. Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hattabirçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Bu muhteşem doğanın tadını çıkartmak için Uzungöl’de vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz için farklı tur alternatifimizi değerlendiriyoruz

Ekstra: Lustra ve Karester Yayla Turumuza başlıyoruz. Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöle geri dönüyoruz.

( Katılmayanlar serbest zamanda uzungöl çevresinde yürüyüş yapabilirler…) verilen serbest zaman sonrası ekstra tur yapan misafirlerimizle buluşarak Trabzon istikametine doğru devam ediyoruz.Yol üzerinde Dünya’ya nam salmış meşhur SÜRMENE Bıçakları hakkında ustalarından bilgi alıp alışveriş yapıyoruz.Doğu Karadeniz bölgesinin başkenti olarak bilinen TRABZON'un AKÇAABAT  ilçesin den  IŞIKLIKÖYÜ'ne vardığımızda bizi bekleyen minibüslerle KAYABAŞI YAYLASI’na çıkıyoruz.1850m.de kurulu olan KAYABAŞI YAYLAKENT Evleri'ne yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve yöresel eğlence programımız yaylada.

 

7. GÜN: TRABZON –KAYABAŞI YAYLASI -AMASYA : Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz.Akçaabatta bulunan yöresel alışveriş yapabileceğiniz(peynir,tereyağ gibi) satış noktasına gidiyoruz. Buradaki alışverişimizi tamamlayıp. Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Şehzadeler kenti Amasya’da Yeşilırmak kenarında şehir turumuza başlıyoruz. Osmanlı Devleti'nin şehzadeler kentlerinden biri olan ve Yeşilırmakın şekillendirdiği bu güzel şehirde Şehzadeler Parkı’nda yapacağımız kısa bir yürüyüşün ardından Roma döneminden kalma eserler arasında halen kullanılmakta olan Alçak Köprü üzerinde fotoğraf molası veriyor ve yalı boyu evlerini en güzel noktadan fotoğraflıyoruz. Amasya Kalesi’ni ve Helenistik dönemde bölgede hüküm sürmüş Pontus Krallığı’na ait kaya mezarlarını panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağı’nı(ya da Şehzadeler Konağı) ziyaret ediyoruz. Ardından İlhanlılar dönemine ait mumyaların da sergilendiği Amasya müzesini ziyaret ediyoruz. Amasya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.geceleme ve akşam yemeği otelimizde…

 

8. GÜN:AMASYA-ÇORUM–ANKARA –POLATLI –AFYON –UŞAK-MANİSA: Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından  Osmanlı Devletinin arka bahçelerinden olan ve Yeşil Irmak'ın şekillendirdiği bu güzel şehirde Ferhat'ın Şirin için dağları deldiğini bilmek yetmez diyoruz ve bu aşka tanıklık etmek üzere Ferhat İle Şirin Su Kanalı'nı dönüş yolunda panoramik olarak görüyoruz .Mecitözü üzerinden Çorum'a varıyoruz. ÇORUM da  leblebi alışverişinin ardından  Sungurlu – ANKARA  üzerinden  Polatlı'ya varıyoruz . Öğlen yemeği (extra) molamızı veriyoruz. Afyon-Uşak yolu üzerinden  vereceğimiz molalarla MANİSA’ya varıyoruz. Bir başka MAGNESIA TOUR organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Batum turu
 • 6 Gece Otellerde ve Yaylalarda Konaklama
 • 6 Sabah Kahvaltısı, 5 Gece Akşam Yemeği  
 • Lüks Otobüslerle Ulaşım ve Çevre Gezileri
 • Profesyonel Rehberlik  Hizmeti
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş Ücretleri
 • KAYABAŞI YAYLASIna gidiş dönüş minibüs ücretleri
 • Yöresel Eğlenceler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Müze Ören Yeri, Teleferik Giriş Ücreti
 • Yolda alınacak yiyecek ve içecekler
 • Öğle Yemekleri
 • Otellerde ve Yayla Tesislerinde  Ekstra Özel Harcamalar
 • İsteğe Bağlı:  Zilkale Palovit Şelalesi Çat Vadisi,
 • İsteğe Bağlı: Borçka Karagöl Turu
 • Sümela Manastırı Giriş ve Minibüs Ücreti
 • Batum Yurt Dışı Çıkış Harcı 
 • Batum’da  Akşam Yemeği

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI KİŞİ 14999TL

ÇOCUK  ÜCRETİ:

0-2 YAŞ KUCAKTA ÜCRETSİZ SADECE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

3-6 YAŞ 13000TL

7-11 YAŞ 14000 TL

SİNGLE TEK KİŞİLİK ODA : 22.500 TL

 

KREDİ KARTINA BANKA KOMİSYON ÜCRETİ ALINMAKTADIR

 

*****KAYIT ESNASINDA ÖDEMENİN TAMAMINI YAPAN OLASI ZAMLARDAN ETKİLENMEYECEKTİR*****

******YETERLİ SAYI OLUŞMMAMASI TAKDİRDE TARİHLERDE BİRLEŞTİRME OLACAKTIR!*******

 

KARADENİZ TURUNUZ HAKKINDA ÖNEMLİ

Kayabaşı yayla konaklamasında yaylaya çıkış otobüs yolu olmadığı için küçük minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Dolayısıyla tüm valiz yaylaya götürülememektedir. Geceyi geçirebilecek ufak bir çanta kıyafet alınması yeterlidir. Lütfen yanınızda ufak bir çanta bulundurunuz.

*Sizler de takdir edersiniz ki karadeniz yemek tatları ve ege yemek tatları uyuşmamaktadır. Fakat bölgenin kendi kültürünü tanımak açısından uygun olabildiğince gidilen yerlerde yöresel yemekler tercih edilmektedir.

*Butik tarzdaki yayla otellerinde standart otellerin oda ölçülerini beklemeyiniz. Genel olarak üçüncü kişi için veya çocuk için ek yatak kullanılabilir.

*Öğle yemekleri için rehberimiz gidilen yöreye uygun olarak alternatifleri sizler için sunacaktır. Katılım opsiyoneldir.

*Araç içerisindeki oturum planı kayıt sırasına göre ayarlanmaktadır. Tur boyunca koltuk değişikliği yapılmamaktadır.

*Coğrafi veya meteorolojik şartlar yol durumları ve buna benzer zorlayıcı sebepler dolayısıyla rehberimiz programda değişiklik yapabilir.

****TUR HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER****

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden MAGNESİATOUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur

*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan MAGNESİATOUR sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk yolcuya aittir. .

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda (0-1 Yaş (KUCAKTA) Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile geçerlidir.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda MAGNESİATOUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, MAGNESİATOUR  Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan MAGNESİAOURUN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda MAGNESİATOUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-MAGNESİATOUR Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak MAGNESİA Tur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. MAGNESİA Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında MAGNESİA Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan MAGNESİA Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından MAGNESİA Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı MAGNESİA TUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda MAGNESİATOUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.