BOZCAADA - ASSOS BEHRAMKALE GÜNÜBİRLİK

BOZCAADA - ASSOS BEHRAMKALE GÜNÜBİRLİK

  • Turun Kodu 4562
  • Tur Tarihi: BAYRAM VE HER CUMARTESİ
  • Para Birimi: 1299
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 1.299,00

BOZCA ADA – ASSOS  BEHRAMKALE

Günübirlik

 

Bayramda 1 gece öncesindendir çıkışlar…

 

Eğer; Cumartesi gününü tercih ederseniz CUMA gecesinden PAZAR ı tercih ediyorsanız CUMARTESİ gecesinden  01:00’da siz değerli misafirlerimizi İLK OLARAK beyazfil sonrasında  ulupark , cafesera, çakra ,avm , 5 mmigros , şelale plaza ,23 nisan ilköğretim okulu ve muradiye tren istasyonu yol ışıklarından durakları  önünden  misafirlerimizi alıyoruz.

                Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerlerden birisi olan Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya ulaşmak için feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın rengârenk Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu sokaklarda yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş Badem Kurabiyeleri’ni yapan bölgenin yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damak çatlatan ve Badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın. Buradaki lezzet molası ardından bir Rum Ortodoks Kilisesi olan Meryemana Kilise’sini göreceğiz serbest zamanda BOZCAADA MÜZESİ(SUALTI MÜZESİ)Nİ . gezip serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz.Gün sonu feribota geçip tekrar karşıya geçiyoruz.araçlarımıza yerleşip doğru Assosa hareket ediyoruz. Behramkaleye ulaşıp Assos Akropol’üne çıkıp, Midilli manzarasına hakim, Athena Tapınağı’nı geziyoruz. Sultan Murat Camii‘ni gördükten sonra, Assos Limanı’nda serbest zaman alıyoruz. Akşam üzeri manisaya doğru yola çıkıyoruz. Yolda alacağımız molaların ardından güzel şehrimiz manisaya ulaşıyoruz. Siz değerli  misafirlerimizi bir dahaki Magnesiatour organizasyonun da görüşmek üzere beyazfil ulupark cafesera çakra avm 5 mmigros, 23 nisan ilköğretim okulu ve muradiye tren istasyonu yol ışıklarından  duraklarına bırakarak   Bir başka MAGNESİATOUR  organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

*   Bozcaada da öğle yemeği

·         Lüks otobüs ile ulaşım

·         Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

·         MAGNESİATOUR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

·         Seyahat Sigortası

·         Bozcaada feribot bileti

  • Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

GEZİ ÜCRETİ : 1299.TL

 

·         UYARILAR

·         MAGNESİA TURİZM Otel, hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Sayı 17 kişiden az olduğu takdirde turu iptal edilebilir.. araçlarımız 17-30-46-54 lükdür. Verilen kaporalar acenta turu iptal etmediği sürece geri iade yapılmaz… Gezi için yeterli sayı olmaz ise bir sonraki haftaya ertelenebilir.

·         Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  • Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir