ÇANAKKALE GÖKÇEADA BOZCAADA ASSOS BEHRAMKALE 2GÜN-1GECE

ÇANAKKALE GÖKÇEADA BOZCAADA ASSOS BEHRAMKALE 2GÜN-1GECE

  • Turun Kodu 15
  • Tur Tarihi: program detaylarında belirtilen tarihler
  • Para Birimi: 3999
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 3.999,00

 

 

 

 

ÇANAKKALE -GÖKÇE ADA – BOZCA ADA ASSOS – ASSOS BEHRAMKALE

TÜM GEÇİŞ ÜCRETLERİ DAHİL!

ÇANAKKALE MERKEZDE KONAKLAMA

2GÜN-1GECE

 

TUR TARİHLERİMİZ:


 3-5 MAYIS 2024

17-19MAYIS 2024

24-26MAYIS 2024

 7-9 HAZİRAN 2024

:17-19 HAZİRAN 2024 (KURBAN BAYRAMI 2, GÜN ÇIKIŞLI)

 28-30 HAZİRAN 2024

12-14 TEMMUZ 2024

19-21 TEMMUZ 2024
26-28 TEMMUZ 2024

 2-4 AĞUSTOS 2024

16-18 AĞUSTOS 2024

23-25 AĞUSTOS 2024

13-15 EYLÜL 2024
27-29 EYLÜL 2024

4-6 EKİM 2024

11-13 EKİM 2024

 25-27 EKİM 2024

1-3 KASIM 2024 


 

BİR GECE ÖNCEDEN  bağlayan gece 24:00 da yola çıkıyoruz.

İLK OLARAK beyazfil sonrasında  ulupark , cafesera, çakra ,avm , 5 mmigros  ÖNÜNDEN SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZİ ALARAK OTOBÜSÜMÜZE YERLEŞİYOR VE HAREKET EDİYORUZ.. VERİLEN MOLALARIN ARDINDAN

CUMA: Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerlerden birisi olan Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya ulaşmak için feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın rengârenk Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu sokaklarda yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş Badem Kurabiyeleri’ni yapan bölgenin yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damak çatlatan ve Badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın. Buradaki lezzet molası ardından bir Rum Ortodoks Kilisesi olan Meryemana Kilise’sini göreceğiz VE DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ SERBEST ZAMANDA BOZCAADA MÜZESİ(SUALTI MÜZESİ)Nİ GEZİP SERBEST ZAMANINIZI DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ .gün sonu ÇANAKKALE merkez de konaklama gece dileyen misafirlerimiz akşam yemeğinden sonra Çanakkale de TRUVA ATINA GİDEBİLİR ,MERKEZDE  gezebilir.

CUMARTESİ  :Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Çanakkale merkezden feribot kullanarak Gelibolu yarımadasında Eceabat ilçesinegeçiyoruz ve oradan da Gökçeada’ya giden feribotların kalktığı Kabatepe limanına geçip yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek yolculuk için arabalı feribottaki yerimizi alıyoruz. *** Ve son yıllarda yavaş yavaş ziyaretçisi artmakta olan geçmişten günümüze konumu ile büyük öneme sahip ülkemizin en büyük adası Gökçeadaya ulaşıyoruz.  1970’lerden itibaren güzel ada anlamına gelen Gökçeada ismi ile anılan adanın ne kadar güzel olduğunu sizler gemimiz adanın dış dünya ile bağlantısı olan Kuzu Limanına yanaşıp içlere doğru yol aldıkça fark edeceksiniz… Yıllar boyu Türk – Rum nüfusun iç içe yaşadığı ama zaman içerisinde Rum nüfusta yaşanan dalgalanmalar sonrası iyice azalan nüfuslarına rağmen adanın sahip olduğu eski köylerde hala geçmişe dair tüm esintileri hissedebileceksiniz. İlk ziyaret edecek olduğumuz yer en çok ziyaret edilen köy olan Zeytinli Köyde son yıllarda Yunanistan'dan köylerine geri dönen Rumların açtığı birçok kafe bulunuyor. Menülerinde mutlaka dibek kahvesi, sakızlı muhallebi, frappe oluyor. Köydeki kahve molamızdan sonra sıra da adanın en yüksekte kurulan köyü olan Tepe Köy var. Tepe Köy her sene 15 Ağustos'da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı'na ev sahipliği yapan köy. Köyün şuan için en ünlü ismi uzun yıllar yaşadığı İstanbul'dan doğduğu köye dönen ve ürettiği ev şarapları ile Barba Yorgo. Bir sonra ki durağımız öğle yemeği için serbest zaman verecek olduğumuz Ada MerkeziEfi Badem kurabiyelerini tatmayı kesinlikle unutmayın. Öğle yemeğinden sonra Assosa hareket ediyoruz. Behramkaleye ulaşıp Assos Akropol’üne çıkıp, Midilli manzarasına hakim, Athena Tapınağı’nı geziyoruz. Sultan Murat Camii‘ni gördükten sonra, Assos Limanı’nda serbest zaman alıyoruz. Akşam üzeri MANİSAYA doğru yola çıkıyoruz. Yolda alacağımız molaların ardından güzel şehrimiz MANİSAYA ulaşıyoruz. Bir başka  magnesiatour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

·         Lüks otobüs ile ulaşım

·         4* Hotelde 1 gece konaklama

·         Çanakkale Eceabat Feribot Geçişleri

·         Kabatepe Gökçeada Feribot Geçişleri

·         Geyikli Bozcaada Feribot Geçişleri

·         Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

·         Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

·         MAGNESİATOUR Profesyonel Rehberlik Hizmeti

·         Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

·         İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

·         Tüm öğle yemekleri

·         Tüm içecekler

·         Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

·         Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

·         Gökçe ada da MİNİBÜS ÜCRETİ


GEZİ ÜCRETİ : 3999 TL


·         UYARILAR

·         MAGNESİA TURİZM Otel, hava, yol ve olağan üstü oluşabilecek durumlardan dolayı değişiklik hakkını saklı tutar. Sayı 17 kişiden az olduğu takdirde turu iptal edilebilir.. araçlarımız 17-30-46-54 lükdür. Verilen kaporalar acenta turu iptal etmediği sürece geri iade yapılmaz… Gezi için yeterli sayı olmaz ise bir sonraki haftaya ertelenebilir.

·         Yürüyüş için uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

  • Program zamanlamasında Hava, Yol, vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir